6. 1. 2024

Novoroční koncert: Hudba Hradní stráže a Policie České republiky

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Velký dechový orchestr, který už více než šedesát let vysoce profesionálně reprezentuje českou hudební kulturu, a to nejen doma, ale také v zahraničí. Uslyšíte díla psaná přímo pro velký dechový orchestr, ale i úpravy klasických skladeb, muzikálů, populární a lidové hudby.

Hudba Hradní stráže a Policie ČR je hrdým nositelem tradice české dechové hudby. Od svého založení v roce 1945 navazuje na dlouhou historii našich vojenských, ale také policejních a četnických hudeb. Tyto orchestry byly vždy pevnou součástí české kultury. Hlavní povinnosti hudby zahrnují hudební doprovod státních ceremonií na Pražském hradě, především státních návštěv a nástupních audiencí velvyslanců.

Orchestr je také významným kulturním reprezentantem Policie ČR a plní veškeré služební úkoly vyplývající z tohoto postavení. Koncertní vystoupení, nahrávací činnost a také zahraniční turné jsou další náplní práce orchestru, a to s cílem reprezentovat českou kulturu a hudební tradici. Mezi nejprestižnější vystoupení orchestru za hranicemi naší vlasti orchestr počítá koncert v Newyorské Carnegie Hall a účinkování ve Vatikánu za účasti Svatého otce.

Orchestr se skládá z více než šedesáti profesionálních hudebníků, z nichž mnozí jsou také aktivními sólovými a komorními hráči. To umožňuje hráčům vystupovat v rámci své služby v celé řadě komorních souborů: Žesťové kvinteto, Saxofonové kvarteto, Dechové trio, Big Band a hned několik popových kapel a dalších souborů. Rozmanitost těchto seskupení vhodně rozšiřuje záběr orchestru, čímž dokáže lépe sloužit svému poslání.

 

Vstupné

250 Kč

Více informací

prodej@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share